גידולי חממה – איזה וכיצד ?

גידולי חממה (מה נגדל בחממה, ואיך ?)

חממה ביתית לגידול ירקות ועוד היא נכס נהדר לכל גינה– בין אם בחצר או במרפסת הפרטית, בגן הילדים או בבית הספר. בעזרתה נוכל לגדל עגבניות ממגוון סוגים, תות-שדה, חציל, קישוא, אבטיח, מלון, מלפפון ועוד – גם בחורף. במאמר זה נפרט מהם גידולי חממה ואיך נגדל בכל עונה בחממה הביתית שלנו.

אך מעבר לכך – בעזרת החממה הביתית נוכל גם לגדל מיני ירקות שהינם עדינים יותר, וזאת בזכות תנאי מזג האוויר המבוקרים שנוכל ליצור. כך יתאפשר גידולם של סחלבים ומינים טרופיים אחרים, פרחים, פקעות וירקות מסוגים שונים (שעועית עדינה, פלפל, "חציל הזהב", בטטה) ועוד.

קיץ-
גדלו מינים טרופיים הזקוקים לטמפרטורה מבוקרת, ולמעשה כל עוד נשמור על אוורור החממה – נוכל לגדל בה את כל צמחי הקיץ. באם רכשתם חממה אשר ניתן לנייד תוכלו להעבירה בקיץ לאיזור מאוורר יותר.

סתיו וחורף-

גדלו תות שדה, פרחים מסוגים שונים, פקעות, עגבניה, מלפפון, חציל, קישוא, תבלינים, מלון, גידולי עלים (חסה, כרוב, סלק ועוד), סלרי, שעועית ועוד.

גידול תות שדה בחממה – מומלץ בחודשים נובמבר עד אפריל. גידול בחממה ביתית יאפשר להנות מתותים כבר בחודשים דצמבר עד פברואר. גידול תות-שדה מחוץ לחממה יניב תותים רק במרץ-אפריל. מכיון שתות שדה רגיש יחסית למזיקים (וגם לציפורים שנמשכים לצבעו האדום) הרי שהיתרון בגידולו בחממה הינו כפול.

עונות המעבר (אביב)-

בעונות המעבר נוכל להקדים ולהנביט את ירקות העונה. כלומר – כבר בתחילת האביב נוכל להנביט בחממה גידולים לקראת הקיץ ולהנות מהם בשלב מוקדם מאד בעונה.

משפחה גידולי חממה

גידולי חממה-

  • תכנון מקדים של אופן השתילה בחממה יאפשר מיקסום יתרונותיה. תכננו שימוש בסטנדים בעלי מספר שלבים, שקי גידול ומיכלי שתילה בגדלים שונים – וזאת על פי סוג הצמחים שאתם רוצים לגדל.
  • בעת הזריעה הקפידו להשתמש באדניות ובמיכלי שתילה נקיים, ועקבו אחר הוראות הזריעה של שקיקי הזרעים. אחוזי ההצלחה שלכם בעת הנבטה בחממה מוגנת ישתפרו פלאים.
  • לאחר נביטת הזרעים יזדקקו השתילים הצעירים לשמש ולטמפרטורות יציבות ככל האפשר. על פי תחזית מזג האוויר תוכלו לתכנן האם להותיר את החממה פתוחה (כדי לאפשר זרימת אוויר חופשית) או אטומה (כדי לשמור על טמפרטורות גבוהות).
  • בהמשך יש להקפיד על השקיה מתאימה (כלל אצבע הוא לאפשר למצע השתילה להתייבש ורק אז להשקות – עד לרוויה, כלומר עד למצב שבו כשליש מכמות המים זולגת ומתנקזת אל מחוץ למיכל / שק השתילה. אם השתילה מתבצעת ישירות באדמה – נשתמש בניסוי ותהייה – כלומר נקטין בכל השקיה את הכמות עד שנראה שהצמח מתחיל להגיב ביובש מסויים).
  • כדי לשמור על חיוניותם של הצמחים, הקפידו על גיזום שוטף של עלים ייבשים והדליה של שיחים וצמחים מטפסים (עגבניות, מלפפון ועוד). הדליה וגיזום, יחד עם אוורור מספק והקפדה על מרחקי שתילה המאפשרים חשיפה מלאה לשמש – אלה יקטינו את סיכויי הגידולים להפגע ממזיקים שונים. עם זאת יש לבצע מעקב שוטף, וכאשר מתגלים מזיקים (כנימות למשל) – יש לגזום מיד את חלקי הצמח הנגועים ולהרחיק ולבודד את הגזם.
  • גידולי חממה יתאפשרו גם באמצעות שימוש בשקי גידול ובמיכלי שתילה, אשר מהווים בידוד נוסף מפני קור ומזיקים ולכן הינם עדיפים.

כל זאת ועוד יאפשרו גידול מוצלח גם של ירקות אורגניים. ככל שנוכל לאפשר סביבה מוגנת ומבודדת אשר מונעת מזיקים ומאפשרת את שגשוג הצמח – כך נוכל גם להיטיב את היבול ולהמנע ממזיקים (ומריסוסים מיותרים).

** זכרו- מגוון רחב של חממות ביתיות יכולות לעשות את העבודה – כל עוד מדובר בחממה איכותית, הרי שאין צורך ביותר מגודל קטן עד בינוני (מעשרות ס"מ בודדים ועד לשניים-שלושה מטרים). חממה קטנה תשמור על הטמפרטורה, תשפר את טיב היבול ותאפשר גידול מינים שונים וגידול מחוץ לעונה.