גידול אורגני

טרנד המוצרים האורגניים בכלל, וירקות ופירות אורגניים בפרט הולך וטופס תאוצה אדירה בשנים האחרונות. רובנו מוכנים לשלם מחירים יקרים משמעותית עבור תוצרת אורגנית עקב יתרונותיה הרבים, או לחילופין לגדל בעצמנו ירקות ופירות אורגניים בגינה הביתית ואפילו במרפסת.

כיצד בכלל מוגדר מוצר אורגני ?

כשאנו נתקלים בפירות וירקות אורגניים האסוציאציות העולות הן של מוצר ללא ריסוס וללא הדברה. למעשה בפועל מוצר אורגני יכול שיעבור הדברה או ריסוס – אלא שעל החומר הפעיל בריסוס/הדברה להכיל חומרים פעילים טבעיים ולא סינתטיים. מכיוון שגם חומרי ההדברה והריסוס הללו עדיין הורגים אורגניזמים/חרקים הרי שהם עדיין מזיקים בצורה זו או אחרת.

היסוד שבגידול אורגני הינו ניהול סביבת גידול תומכת אשר תמנע את הצורך להשתמש בעזרים ובחומרים כימיים/סינתטיים/מהונדסים, ובמקומם – שימוש בחומרים טבעיים ופחות אגרסיביים. כדוגמא לפתרונות אורגניים ניתן למנות את-

  • שמן האיזדרכת. השמן איננו הורג חרקים אלא פוגע בהתפתחותם.
  • מיצוי של טבק וצמחי תבלין.
  • שתילת שום באופן מפוזר על מנת להרחיק מזיקים.
  • הדברה ביולוגית בעזרת חיידקים, בעזרת חרקים/בעלי חיים טורפים (חיפושיות "מושיות" אשר ניזונות מכנימות), וכו'.
  • שילוב של צמחים המשלימים זה את זה. השילוב יוצר יתרון לצמחים, מאפשר צימוח מהיר ובריא ודחיית המזיקים. למשל – גידול חציל ליד שעועית, גידול כרוב ליד חסה, וכו' וכו'.

 

האם קיים בארץ חוק או תו תקן המגדיר מוצר כ"אורגני" ?

כבר ב-2005 נחקק ה"חוק להסדרת תוצרת אורגנית" אשר מגדיר מהו גידול אורגני, מיהם הגופים לתקינה בחקלאות אורגנית, מהי שרשרת האספקה שעל מוצר כזה לעבור ומהו הפיקוח והבקרה החלים עליו.
בהמשך לכך, החל מ-2008 קיים סימון אותו חייב לשאת כל ירק/פרי אורגני. מדובר בסימון של תו תקן אותו מעניקים שלושה גופים -– אגריאור, סקאל ישראל והמכון לבקרה ואיכות IQC. אלה מחייבים את המגדלים לעמוד בפיקוח מתמשך ומעניקים תו אורגני רק לאחר תקופה של מספר שנים בהם עמד המגדל בקריטריונים הקבועים. קריטריונים אלה מתירים שימוש בחומרי הדברה מסויימים שאינם מכילים כימיקלים ודורשים הפרדה בין תוצרת אורגנית ורגילה לאורך שרשרת האספקה, עמידה בתקני בקרת איכות מחמירים ועוד.
הארגון לחקלאות ביולוגית אורגנית בישראל מרחיב אף מעבר לכך, ומגדיר חקלאות אורגנית ככזו שתומכת במערכת האקולוגית כולה ומטפחת את כל רובדיה – האורגניזמים שבה, בעלי החיים, בני האדם והקרקע. מעבר לכך, ע"פ הארגון, גידול אורגני חייב שיגדל על הקרקע (ולא במצע מנותק) כדי שייחשב לכזה – למעט חריגים.

ממצאים אחרונים

בבדיקות שביצע משרד החקלאות בשנים האחרונות בירקות ופירות שאינם אורגניים נמצאו חומרים אסורים כגון דיויפאן דיכלורווס ותיונקס נדוסולפן – קוטלי חרקים שהינם מסרטנים לבני אדם. סקירת אדם טבע ודין מ-2012 מצאה כי בין 15 הפירות והירקות המזוהמים ביותר נמצאים עשבי תבלין רבים (כוסברה, שמיר, עלי בייבי ועוד), פירות הדר, תפו"א, פלפל ועוד. זאת ועוד, כ-85% מדגימות השמיר, הנענע ועלי המנגולד הכילו רמות חריגות ואסורות של חומרי הדברה.
הסכנה בחומרים אסורים נובעת מרעילותם לבעלי חיים ולבני אדם, מהעובדה שהם אינם מתכלים במשך שנים רבות, מהחשש שיחלחלו למקורות מים ומהעובדה שהם מפירים את האיזון הטבעי (פגיעה בשכבת אורגניזמים תפגע גם בטורפיהם – וכך בכל שרשרת המזון).

הנחיות פרקטיות לגידול אורגני ביתי

  • התחילו כמובן מזרע אורגני או שתיל אורגני. ניתן למצוא כאלה כמעט בכל משתלה.
  • על מנת להעשיר את הקרקע יש להמנע מדשנים כימיים ומדשנים בשחרור איטי, ובמקומם יש להשתמש בקומפוסט אורגני והומוס. שימו לב כי אם ברשותכם גינה ובה מערכת השקייה המחוברת למדשנת – יש לוודא כי המים המדושנים אינם מגיעים לגינת הירק.
  • בגידול באדנית, עציצים או מיכלי גידול השתמשו במצע אורגני העשוי קוקוס / כבול וכו'.
  • על מנת למנוע הצטברות מלחים יש להשקות את מיכל הגידול עד לרוויה, כלומר עד שמתנקזים מים החוצה.