חממה – ההיסטוריה

אפקט החממה והתפתחות החממה לאורך השנים

אפקט חממה

כולנו כנראה יודעים כיצד עובד אפקט חממה. מקור הביטוי הינו בתהליך שבו נאגר חום באטמוספירה של כדור הארץ, כאשר קרני השמש מחממות את פנים כדור הארץ בעוד שגזים שונים העוטפים את האטמוספירה שומרים על החום הנאגר בה.

חממה אפקט
אפקט חממה

באופן דומה עובדת החממה החקלאית התעשייתית. דפנות החממה השקופות מאפשרות לקרני השמש לחדור ומצד שני שומרות את האוויר החם בחלל הפנימי.

קצת היסטוריה

החממה הראשונה נבנתה כנראה בימי הרומאים ושימשה לגידולי ירקות ופירות אקזוטיים. כאשר החממה "הביתית" הראשונה נבנתה עבור טיבריוס הראשון, קיסר רומא בשנים 14-37 לספירה, היתה בנויה מאבן שקופה, ושימשה לגידול הירק האהוב עליו – מלפפון.

במאה ה-13 חממות נבנו באיטליה עבור גידולים אקזוטיים אשר הביאו עימם חוקרים מאיזורים טרופיים. חממות מתקדמות יותר הופיעו רק בהמשך, כאשר ב-1438 שימשו אלה לגידול מנדרינה בחממות בהן הותקנו מערכות חימום.

לבסוף, במאה ה-19 בנה הבוטניקאי צ'ארלס בונפרטה את החממה במבנה המקובל כיום, ובה השתמש לגידולים רפואיים. בתקופה זו הוקמו מבני חממות גדולים ומרשימים כגון kew gardens", “new York crystal palace”, Munich’s Glaspalast” ועוד.

יקר מציאות

בעוד שהיום יכול כל אחד רבים נוהגים להשתמש בחממה ביתית לצורך גידול ירקות ופירות (או הסחלבים וגידולים רבים אחרים), הרי שבמאה הראשונה גידול בחממה היה מסורבל ויקר, כאשר מבנים ובניינים נבנו במיוחד כדי לשמש כחממות לגידול. מבנים אלה לא נקראו חממות אלא ניתנו להם שמות אקזוטיים שונים ע"פ זני הפירות שגדלו בהם.

בשנים הבאות גברה סקרנותו של האדם והלך וגבר השימוש בחממות לצורכי גידול חקלאי. מבנים יותר ויותר מתוחכמים הוקמו עבור כך, תוך שימוש בחומרים מתקדמים יותר. בעוד שהחממות הראשונות שימשו את מעמד האצולה, הרי שבהמשך הלך וחלחל השימוש אל כל שכבות האוכלוסיה, כאשר כיום משתמש האדם בחממות גם באיזורים העניים והנידחים בעולם.

חממה מהחקלאות התעשייתית – אל תוך ביתינו

בשנים האחרונות הולך הגינון ותופס תאוצה כתחביב. רבים בוחרים לגדל את התבלינים, הירקות, הפירות, ולטפח את גינתם בעצמם בשעות הפנאי. יותר ויותר מגלים את ההנאה שבגידול העצמי וטיפוח הגינה, בין אם מדובר בפנסיונר המגדל סחלבים, סטודנט עם מעט זמן פנוי המטפח את התבלינים במרפסת דירתו, או נשים וגברים בגיל העמידה המגדלים ירקות לארוחת הערב המשפחתית. המגמה ברורה בישראל ובעולם- ככל שתרבות הפנאי מתרחבת בעולם המערבי כך הופך השימוש בחממה "עשה זאת בעצמך" ליותר ויותר נפוץ. החממה הביתית מאפשרת להפחית משמעותית את מגבלות מזג האוויר, ולגדל כמעט סוג וזן בכל עונות השנה. חממה ביתית לגידול ירקות מאפשרת לבשלנים ובשלניות ביתיים לגדל את מזונם ולשדרג את הבישולים!

כך נוכל להציב חממה בין אם במרפסת, בבית או בחצר ביתינו, להתגבר על מגבלות מזג האוויר וליצור גמישות רבה בסוגי וזני הגידולים שנוכל לגדל בהצלחה בחורף, בסתיו ואביב.
בעוד שבארצות הברית מצוייה חממה ביתית רק באחד מתוך 2,000 בתי אב, הרי שבאנגליה בכ-20% מהבתים מצוייה חממה. בארה"ב נרשם גידול של 230% בשנתיים האחרונות, ובאנגליה נרשמה קפיצה דומה לפני מספר שנים. כך או כך, ישראל נמצאת מעט מאחור בתחום זה ונראה כי אנו נחזה בקפיצה דומה בשנים הבאות. יתרונה של ישראל באקלים הים תיכוני ברור – דווקא מכיוון שהחורף בישראל איננו קשה, הרי שינתן להגיע לתוצאות מעולות בשימוש בחממה.