הקמת גינת הירק

בדיוק כמו בתחומים רבים אחרים – אם תשקיעו עוד כמה רגעים בתכנון ויישום נכון של הקמת גינת הירק שלכם תחסכו לעצמכם זמן ועבודה רבה בהמשך ותהנו מגינת ירק פורחת, טעימה ובריאה.
מה דרוש לנו להקמת גינת הירק? ואיך בכלל מתחילים להתעסק בגינון אורגני?
  • מעדר ומגרפה.
  • שק קומפוסט על כל מטר רבוע בגינת הירק.
  • טפטפות 2 ליטר בשעה.
  • וכמובן שתילים או זרעים.

תכנון השטח

בתכנון השטח קחו בחשבון את המרווח הדרוש לכל צמח. אמנם עבור רוב התבלינים והירקות מרווח של כ-30 עד 40 ס"מ בין שתיל אחד לשני יספיק, אך אבטיח, מלון, קישוא, לימונית וסוגים נוספים זקוקים למרווחים של עד לכ-80 ס"מ ! כשתראו את השתיל הצעיר תתקשו להאמין למרווח הרב הדרוש – אך בשלהי העונה תודו על כך. גידול צפוף מידי לא יאפשר לצמחים להפתח באופן מלא ואף יעודד הגעת מזיקים ומחלות.

בנוסף, בתכנון השטח עליכם לקחת בחשבון שבילים נוחים למעבר שיאפשרו לכם גישה לטיפול בערוגות.

מבחינת מיקום השטח – רצוי לבחור במיקום החשוף לשמש לאורך כל שעות היום (או לפחות בכמחציתו).

אם בעתיד תרצו לשלב בגינת הירק חממה, יש להתחשב בכך מבחינת תכנון השטח.

הכנת ותיחוח האדמה

אחרי שהחלטתם על מיקום הערוגה, הפשילו שרוולים, אנחנו מגיעים לעבודה.

ראשית נקו את האדמה מעשביה. אין צורך לטפל בכל עשב בר קטן שהרי מייד נמשיך לטפל באדמה. הרטיבו את שטח הערוגה כולה על מנת להקל עלינו את עיבוד האדמה בהמשך. לאחר מכן שפכו את הקומפוסט ופזרו אותו על שטח הערוגה באמצעות המגרפה.

בשלב הבא עלינו לתחח את האדמה, דהיינו – להפוך את האדמה, לאוורר אותה, לפרק גושי אדמה גדולים ולערבב לתוכה את הקומפוסט. ננעץ את המעדר עמוק בתוך האדמה (כך שכל ה"כף" תתמלא באדמה), נשלוף ונהפוך את האדמה החוצה – וחוזר חלילה. זו אולי הפעולה הקשה ביותר פיזית בהכנת הערוגה אך היא גם החשובה ביותר. תיחוח יסודי של האדמה יאפשר לשורשי הצמח לחדור את האדמה במהירות ויביא לשיפור בניקוז הערוגה. שימו לב שבסיום העבודה הקומפוסט כולו מוצנע באדמה.

ככל שתתקדמו במלאכת התיתוח תגלו כי אוורור אדמת הערוגה תגרום לה להיות גבוהה יותר מהאדמה מסביבה. זהו תוצר לוואי רצוי לעבודתנו – גובהה של הערוגה יאפשר לעודפי מים להתנקז החוצה, יגדיל את שטח הפנים שלה ואף יבחין וייחד אותה מיתר הגידולים. אין זו חובה אך מומלץ (בעיקר בחורף) להדגיש הפרש גבהים זה ולהגביה את הערוגה, וזאת על ידי חפירת תעלה בעומק מספר ס"מ בעזרת המעדר לאורך צידי הערוגה. את האדמה מתעלה זו העבירו אל מעל לערוגה כדי להגביה את הערוגה עוד יותר.

בשלב הבא יש לישר את שטח הפנים של הערוגה על ידי יצירת מעין "רמה" בעזרת מגרפה.

פריסת ההשקייה

תוכלו לבחור להשקות בצינור, במשפך או בכל אמצעי אחר, אך אנו ממליצים בחום להשתמש בטפטפות. גם כאן, שימוש בטפטפות אמנם דורש השקעת זמן מה בשלב ההקמה, אך יחסוך לכם בזמן בהמשך, ייטיב עם הצמחים ויחסוך במים. בשל השחרור האיטי של המים, שימוש בטפטפות מאפשר ספיגה מירבית ואפקטיבית של הנוזלים על ידי הצמח. בנוסף, שחרור המים בצמוד לאדמה יימנע את הרטבת הצמח אשר לרוב איננו בריא לו. כמובן – אם תרצו תוכלו לחבר את צינורות הטפטפות למחשב השקיה כך שיפעל באופן אוטומטי (אנו ממליצים לכוונו לשעות הבוקר המוקדמות).

את כל החלקים הדרושים לכם להקמת מערכת הטפטפות תוכלו למצוא במשתלות, בחנויות עשה זאת בעצמך ובמקומות אחרים. ריכשו צינור אינטגרלי עם טפטפת בכל 30 ס"מ (2 ליטר בשעה), "מחברי שן" מכמה סוגים, טפטפות נעץ 2 ליטר בשעה וסופיות. הצטיידו גם בצינור "עיוור" – הוא ישמש לכם להעברת המים באיזורים שבהם אין צורך להשקות, או באיזורים בהם תרצו להשקות אך לא במרווחים של 30 ס"מ.

שתילה וזריעה

אז הכנו את הערוגה, פרסנו את ההשקיה, ועכשיו הקרקע מוכנה לשתילה ו/או זריעה. כדאי לבדוק מה עומק השתילה המומלץ לכל סוג של זרע. אם בחרתם להשתמש בשתילים שימו לב ליצור גומה עמוקה מספיק כך ששורשי השתיל לא יוותרו חשופים, מצד שני כמובן שיש לשמור את גבעולו ועליו חשופים החוצה. על מנת למנוע שוק מהשתיל מומלץ לשתול אותו באדמה בשעות הבוקר המוקדמות – כאשר האדמה עדיין לא התחממה מידי, ומיד לאחר מכן להשקות היטב. אם בחרתם בזרעים אנו ממליצים לכם לקרוא על הנבטת זרעים.

גם בעת שימוש בשתילים ובטח אם בחרתם לזרוע זרעים, יש להקפיד על קרקע לחה לפחות בשבוע-שבועיים הראשונים (בשתילים) ואף תקופה ארוכה מכך בעת הנבטת זרעים.

Closeup image of woman's hands in gardening gloves planting tomato
Closeup image of woman's hands in gardening gloves planting tomato