שילוב עציצים ואדניות בגינה

עציצים ואדניות יכולים להיות תוספת נהדרת לכל גינה, מרפסת או גגות. עיצוב גינות כידוע אפשרי במגוון רחב של סגנונות, החל מעיצוב גינות כפריות ועד לגינות מודרניות. תוספת העציצים תהייה כמובן תוך התחשבות בסגנון העיצובי של הגינה, ושילובם בצורה טבעית ויפה. לדוגמא: לסגנון גינה מינימליסטית ומודרנית יתאימו כדים קלאסיים בגבהים שונים, הן ליצירת כניסה מרשימה והן בפינות הדק או המרפסת. לעומת זאת עיצוב גינה כפרית יתאפיין בשימוש בעציצי חימר או טרקוטה, ואף באדניות אבן בנויות.

עציצים – גינת ירק קטנה בגינה

בעלי גינות רבים שרוצים גינת ירק קטנה בחצר, נוטים לגדל חלק מהצמחים דווקא בעציצים ולא באדמה, במיוחד כאשר מדובר בצמחי תיבול וצמחי מרפא. עיצוב גינות פרטיות חייב להתחשב בתנאי הקרקע, ומאחר ולא תמיד אפשר לגדל בגינות צמחי תבלין, העציצים הם כמובן אופציה מומלצת ויעילה במיוחד.

להלן מספר צמחים מומלצים לגידול בעציצים או אדניות, הן בגינה והן במרפסת: עירית, בזיליקום, כוסברה, נענע, פטרוזיליה, רוזמרין ועוד. יש לוודא כי לצמחים יש את כמות האור הנדרשת וכי הם מוגנים מפני רוחות חזקות שעלולות להזיק להם. ניתן לשלב מספר צמחים באותו עציץ, אך קודם לכן יש להתייעץ במשתלה לגבי התאמת הצמחים השונים מבחינת ההשקיה, הדשן ותנאי הגידול.

כמה טיפים לבחירת העציצים לגינה:

אם אתה חדשים בתחום גידול ירקות ופרחים בעציצים, הנה לפניכם מספר טיפים שיעזרו לכם להצליח.

  • קחו בחשבון שבחירת עציצים בצבעים ובעיצובים עזים עשויה להיות רעיון נהדר. אם ברצוננו להדגיש רק את הפרחים, נבחר בעציצים בעלי צבעים ניטראליים ובהירים. בעציץ דומיננטי ומעוצב ניתן גם לשלב צמח בעל מראה קלאסי ונקי.
  • בפינת העציצים כדאי שתקפידו על מספר אי זוגי של מיכלים, כך הפינה תראה טוב יותר מבחינה עיצובית.
  • יש להקפיד על חורי ניקוז בעציצים למניעת ריקבון השורשים.
  • בכדי למנוע התאדות המים, במיוחד בעציצים גדולים, מומלץ לפזר על האדמה ובין הצמחים אבני טוף קטנות או חלוקי נחל. אבני החיפוי גם ישמרו על לחות האדמה וגם יוסיפו יופי וחגיגיות לעציץ.
  • חשוב להתאים את גודל העציץ לגודל העתידי של הצמח. צמחים גדלים ומתפשטים ולכן יש לוודא כי יהיה לשורשים שלהם מרחב ומקום אידיאלי לגדול ולהתפתח.

הקפידו על תערובת אדמה דשנה המיועדת לעציצים, ואל תשתמשו באדמת גן כבדה המתאימה לגינה עצמה. הדשן המומלץ הוא דשן אורגני או דשן גרגירים.